číslo 15, datum vydání: 4.6.2004, ročník:8

Zavřít mohou, pustit musí

4.6.

Zítra a pozítří vystavuje známý hromosvodí umělec - Květoň Záhajský - své fotografie na výstavě Kladenské dvorky.

28.5.

Gang padělatelů obrazů českých malířů byl odhalen.
(xhr)

25.5.

Narodila se nám Karolínka (3kg a 49cm) !

Populační exploze Hromosvodu tak pokračuje a už netrpělivě očekáváme třetí miminko.

SETI@home turned five years old on May 17, 2004! Thanks for participating in SETI@home. According to our records, you have processed 136 work units, the most recent on May 24, 2004. Your contribution of computer time is greatly appreciated.

24.5.

Žena (Karel Vantoch)
--------------------
Už tě vidět nechci
mělas jenom kecy
nikdy k žádný akci
Život jako v kleci

Náruživý německý myslivec Jürgen Marwedel by nejspíš nejraději zapomněl na jedno nedělní ráno. Při procházce ho totiž napadl zajíc. Zvíře se lovci zakouslo do nohy, když se ho snažil přinutit, aby se pustilo pneumatiky mopedu jeho kamaráda. Marwedelovi pomohla až ulomená větev.
(mfd)

Google hodlá uvést freemail s rozměrem schránky 1 gigabajt. Za to ale firma bude procházet obsah mailů, které vám přicházejí a které si prohlížíte, a na základě analýzy textu mailu vám bude zobrazovat reklamu.
(xhr)

23.5.

Matka (Karel Vantoch)
---------------------
Zvedej holka sukénku
chci v tobě vidět maměnku
budeme mít silné děti
které náš svět jednou spasí.

V noci na neděli se výrazně ochladilo, v jižních Čechách a na Vysočině napadnul sníh.
(xhr)

14.5.

Ke 160 letům odnětí svobody odsoudil soud v USA jordánského občana, který se v roce 1986 s třemi dalšími muži zmocnil letadla společnosti PanAm. To nedá.
(xhr)

13.5.

V práci na proxy je smartfilter, který blokuje spojení se servery z následujících oblastí:
Anonymizers and translators
Art and culture
Chat
Criminal skills
Cults/occult
Dating
Drugs
Entertainment
Extreme/Obscene/
Violence
Gambling
Games
General news
Hate speech
High bandwidth
Humor
Investing
Job search
Lifestyle
Mature
Nudity
Online sales and merchandising
Personal pages
Politics/Opinion/
Religion
Portal sites
Self-help/Health
Sex
Sports
Travel
Usenet news
Webmail/Personal Communications

Do teď jsem ani nevěděl, co mám hledat!
(kva)

10.5.

Schůze vlastníků bytů
Velká legrace. Ale protože mě to nebavilo, tak to bylo spíš k zblití. Taky jsem si koupil novou dentální nit. Půl roku jsem čekal, než dojde ta minulá, abych si koupil lepší. Ale to překvapení doma, když jsem zjistil, že není voskovaná, ale žvýkačková.
(jet)

7.5.

Ministr zdravotnictví Jozef Kubinyi (ČSSD), který byl prezidentem jmenován do úřadu před necelým měsícem, odvolal v pátek ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Karla Filipa.
(kvp)

6.5.

V ústavu fyziky atmosféry Akademie věd ČR sestavili superpočítač Amálka, na kterém počítají třídimenzionální numerický model planety Merkur. Jak romantické.. Se svým výkonem by v současnosti obsadila přibližně 400. místo v žebříčku Top 500 nejvýkonnějších počítačů. BTW: Nevíte někdo co je to Beowulfův počítač?
(cw)

5.5.

Šokovala mě zpráva, že britská pošta ztratí nebo špatně doruçí každý rok kolem 14,4 miliónu zásilek! Co by na to řekl Adrian Mole. Trochu mě zklidnilo, že problematické zásilky tvoří pouze 0,07 procenta celkového objemu.
(jet)

4.5.

Na podzim prý proletí kolem Země asteroid o velikosti menšího města, Co si ho stopnout?
(jet)

Google půjde na burzu. Akcie se budou prodávat v internetové dražbě. Líbí se mi jejich strategie: "Nebýt zlý" nebo "Udělat ze světa lepší místo". Asi si pár akcií koupím.
(kva)

3.5.

Vstup do EU nám vynesl zdražení obědů z 50 na 58Kč, polévky z 5 na 8Kč. Největší legrace jsou zeleninové saláty - přestali je prodávat v porcelánu, a místo toho si je musíme dávat do plastových mističek. Tím se salát posouvá do nižší daňové kategorie.
(xhr)

Ve skandálu s úplatky ve fotbale řekl ředitel Synotu Hastík: "Peníze nebyly předány nikomu. Je to stejný nesmysl jako čas mého zadržení. Přál bych policejní mluvčí paní Kosinové, která vyhlásila do světa, že jsem byl zadržen ve tři hodiny v noci, aby si prožila podobnou situaci. Mystifikovala celou republiku. Je to křivárna a záměrné zkreslování skutečnosti."
(kvp)

1.5.

Vstoupili jsme do EU. Jsem EUropan a píšu EuroHromosvod.
(xhr)