číslo 16, datum vydání: 13.7.2004, ročník:8

EcoHromosvod - šetří planetu

13.7.

Hanuš H. z K. se konečně dočkal, když mu Jana M. KŽ povyla syna Ondru - 4,1kg, 51cm.

Gratulujeme!

12.7.

Britská spisovatelka Joan Rowlingová vytáhla do boje proti klecovým a síťovým postelím v českých ústavech. Přijede na inspekci Harry Postel?

11.7.

Dočetl jsem poslední díl Harryho Pottera.

9.7.

Nad Českem se přehnala silná bouře, během které udeřilo tisíce blesků. Jen od půl desáté do jedenácti hodin se prý jednalo o 11900 blesků. Hromosvody měly žně.

7.7.

David H. z G. sedl na kolo a odjel z Prahy směrem na Sušici. Cíle dosáhl za osm hodin během kterých ujel 150km.

28.6.

Petr H. a Martin M. z G. skočili z mostu do přehradní nádrže Orlík v hloubce 45m. Dlužno dodat, že byli uvázaní na pružném laně.

3.7.

Armáda marně shání zdatné rekruty. Mladí muži jsou prý vysocí, štíhlí a křehcí, a nejsou schopní podle normy udělat 5 shybů a 37 lehsedů.

30.6.

Jak paralyzovat kuchyň v čínské restauraci? Vyberte si podle jídelníčku 10 nejdražších jídel a objednejte si je. Pak už jsem jen sledoval jak odcházejí hosté s hloupými poznámkami typu "ani po hodině jste mi nepřinesli jídlo", a co chvíli vyběhl zpocený kuchař, aby mi dalším nápojem zdarma zkrátil čekání.

27.6.

Padla vláda

Na mistrovství Evropy porazili naši fotbalisté Nory, a postoupili do semifinále. Ohňostroje a troubení aut provázejí každý krok našich k vítězství. Co se stane když budou mistry?

Svět okolo nás popisueme digitálně. Už to dolehlo i na mě a pořídil jsem digitální fotoaparát.

24.6.

Na kouzelnickém festivalu v Jaroměři se nechal do země zakopat fakír Zdeněk Zahrádka, aby v podzemí přežil 10 dní bez jídla a vody. A tak i udělal. Během pokusu zhubl o osum kilo a prý měl žízeň.

23.6.

Výrobce olomouckých tvarůžků je v konkurzu! Proto jsem je už několik týdnů neviděl v obchodě. Ze dvou společností na světě, které syrečky vyráběli tak zbývá už jen firma A.W.

22.6.

Navštívili nás kladeňané. Na Kladně teď smaží Fešák Hubert.

Na světě je nové největší prvočíslo. V rámci distribuovaného projektu GIMPS se podařilo nalézt dosud největší známé prvočíslo, které má více než 6 milionů cifer.

21.6.

Slunovrat

Na Nově opakují Jen počkej zajíci, zatímco Kačer donald oslavil 75. výročí

SpaceShip One je název pro první soukromně provozované letadlo do kosmu. Na rozdíl od klasických raket má jen jednu nádrž. Po zážehu nelze korigovat tah a hranice kosmu dosáhne po balistické dráze. Zajímavostí je, že na jejím vývoji se finančně podílel i Paul Allen.

20.6.

Vím, že bych neměl, ale byl jsem hrozně zklamaný. Nevyhrál jsem 68 milionů ve sportce.

Pokud v Superstar vyhraje nesuperstarová Aneta Langerová, budu mi to nakonec těšit. Zvráceným způsobem a po česku to potvrdí vkus národa.

18.6.

Co v kontextu KVP znamená, když Američani za pomoci institutu vyšetřovací komise přiznají, že neměli žádné důkazy o zbraních hromadného ničení v Iráku, že Al-Kajda nespolupracovala s Irákem, že po útoku na WTC Dick Cheney vydával z bunkru pod Bílým domem rozkazy, které nikdo neposlouchal, a vrchní pohlaváři CIA opouští své pozice?

17.6.

Britská televizní stanice Channel 4 ukončila ve čtvrtek nad ránem páté pokračování reality show Velký Bratr, když v domě, kde žili účastníci propuklo násilí. Emmu Greenwoodovou a Victora Ebuvu od sebe museli oddělit, když se v noci na sebe vrhli. Viktor, který ji už dříve označil za stupidní rasistku, ji polil bílým vínem. Další účastník soutěže Jason začal všem nadávat a vyhazovat nábytek.

15.6.

Stockholmský syndrom, někdy popisován jako primitivní pocit vděčnosti, je paradoxní jev, který obecně popisuje sympatie zajatců ke svým věznitelům. Jen tak si umím vysvětlit persistentní volební úspěchy komunistů.

8.6.

Venuše zastínila Slunce. Jako otec dvou dětí jsem na balkóně s použitím starého sovětského dalekohledu zajistil patřičnou projekci.

6.6.

Ronald Reagan, má to za sebou.