číslo 18, datum vydání: 7.9.2004, ročník:8

BioHromosvod - zlepšuje zažívání

3.9.

Začíná burčáková sezóna.

Už několik týdnů jsem si říkal, že musím zkontrolovat Danovi stránky, jestli se tam neobjevily zážitky z cest. Teprve dneska jsem tak učinil a .. objevily.

1.9.

Dětem skončily prázdniny a začíná škola. Při té příležitosti jsem si koupil nové inkoustové pero. Jmenuje se Centropen pluto 2116 a stálo 17 korun. Je na bombičky a hrot má z iridia. K tomu jsem zakoupil i deset bombiček po koruně. Volil jsem německý inkoust značky Pelikan, pro jeho příjemný odstín. Tolik radosti za tak málo peněz!

Přežili jsme další prázdniny.

Superstar vydává první CD.

O významu tv seriálů svědčí i to, že se jim v posledním čísle věnuje tak seriózní ekonomický magazín jako je Ekonom. Podle jeho informací přijde v září Nova s “Pojišťovnou štěstí” a “Redakcí”. Česká televize kontruje “Náměstíčkem”, Prima protahuje “Rodinná pouta” a přichází s bombou – František Rubeš se po třiceti dílech probírá z bezvědomí. Nova proti Náměstíčku pro jistotu nasadí ještě druhou sérii (nebo den?) “24ti hodin”. Koupil bych akcie energetiky, producentů sušenek, popcornu a kávy.

31.8.

Společnost Casio uvedla na trh první fotoaparát s keramickými čočkami.

29.8.

Skončila olympiáda. V závěrečném maratonu mě překvapil útok diváka na favorita závodu. Naběhnul na něj a hodil ho do diváků. Ten se otřepal, vrátil se do závodu a nakonec doběhnul třetí.

19.8.

Olympijské hry v Aténách hlídá Zeppelin vybavený ultracitlivými mikrofony a teleobjektivy.

16.8.

Ivan Hlinka, má to za sebou.

Sonda Cassini objevila další dva měsíce Saturnu. Jejich celkový počet se tak zvýšil na 33.

V kladenském hypermarketu Tesco skončila reality show soutěž. Tři účastníci spolu žili 14 dní ve výloze.

13.8.

Po nepřetržité vlně třicetistupňových veder přišlo krátké vydechnutí. Nad hlavou se nám usadila tlaková níž, přišly bouře, deště, ochladilo se (podívejte se speciálně na 23. hodinu).

12.8.

Počet mobilních telefonů v ČR přesáhl 10 milionů.

10.8.

Hoffman za zpěvu Internacionály nastoupil do vězení.

8.8.

Čtyřlístek oslavil 35 let své existence.

6.8.

Policisté porodili na nádraží dítě nezodpovědné matky.

5.8.

Petr Janda z Olympiku chce do senátu.

Dvě významné události se zapsaly do historie českého tábornictví. Ta první se odehrála 29.7. u Kovčína na Klatovsku. Podnapilí vedoucí se nejprve pohádali, pak se začali bít. Rozmlátili nábytek, pokračovali vybavením umyvárek. Krev na chodbách, dětský pláč. Děti se zabarikádovali v jednom z pokojů a čekali na evakuaci s policejní asistencí. Tábor byl druhý den rozpuštěn. Druhá událost navázala na tradici letních krachů cestovních kanceláří. Na černou listinu se zapsal první dětský tábor. Poté, co v táborové kase došla hotovost, přestaly děti dostávat jídlo, později vodu, nakonec je poslali domů. Slzy, pláč.