číslo 21, datum vydání: 4.11.2004, ročník:8

Expedice

Hepatika

2004

Pojďme se vrátit ještě do letošního léta a vzpomenout na letošní Hepatiku. Jaká byla?

Ze všeho nejvíc by jí seděl přídomek "dětská". Speciální účast zajistily přírůstky ať již z populační exploze Hromosvodu, či jiných populačních explozí. Jak můžete na přiložených obrázcích vidět, dětí bylo požehnaně, některá dokonce nenarozená.

Zastavit bychom se určitě měli také u kuchyně. Té se již tradičně chopil šéfkuchař Čuft, známý mimo jiné svou publikační činností v Hromosvodu. Jídla bylo opravdu dost. Ze studené kuchyně bych jmenoval několik zeleninových salátů a tolik oblíbenou polévku Gazpacho. Na grilu se pak připravovaly Čuftovy čufty, kuřecí stehýnka a nakonec ještě vepřové kotlety, které už opravdu nikdo nemohl. Z příloh mi učarovaly kynuté placky, jako buchta!

Atmosféru dotvořil sud piva a červené v čajové konvičce.


Výlet na kolech 2004,
Tour de Cinematograph

Tak, jak kdysi semknutí členové jednoho z nejstarších cyklistických týmů "Výlet na kolech" vytvářejí své rodinné satelity, je stále těžší akci domluvit. Ať už z hlediska termínů, obsazení, rozsahu nebo náročnosti. Z tohoto důvodu byl letošní běh značně ohrožen, a v jeho konání nedoufali už ani skalní. Když tu se sešli, v jednom čase, na jednom místě Lutke, Jetel, Čuft a nechyběl ani bicykl. Měli jsme se sice jen jeden, ale to nevadilo - prostřídali jsme se. Takže takto znenadání, ze zálohy a z ničeho nic se vylíhla letošní metafora tradičního výletu na kolech.

Jako první trasu na kladenském sletišti, kde zrovna parkoval Kinematograf bratří Čadíků absolvoval Lutke. Potěšený tím, jak ho tato milá událost vytrhla ze stavebních povinností předával mi bicykl s velkým úsměvem a přáním "Užij si to!"

Nasedl jsem tedy a ihned se mě zmocnily libé pocity z pohybu, které může dát jen bicykl. Příjemné slunečné počasí, krajina ubíhala dozadu, Čadíci, ČEZ proti drogám . . ani jsem se nenadál a už jsem vjížděl do cíle. Po mě přebral stroj ještě Čuft a taky si vychutnal jedno kolo. Když už mluvíme o Čuftovi nesmím zapomenout jeho piknikový kufr, který nám zajistil štědré pohoštění a celou akci povýšil i na kulinářskou událost.

Přílohy: kolo a jeho příběh (jpeg s audio stopou, 2MB), pozdrav (video avi, 2MB)

¨

Takový tedy byl LETOŠNÍ VÝLET NA KOLECH. Stál za to.