číslo 22, datum vydání: 2.12.2004, ročník:8

Vepř jako pepř

Byli jsme se s Jendou podívat na toulcáku na zvířátka. To starý velký prase už asi snědli, a místo něj tam mají nové, malé, roztomilé selátko. Vzpomněl jsem si na něj na obědě. Měl jsem vepřová játra. Játra nám v poslední době dělají podezřele často.. No zpátky k tomu prasátku - tak jsme tam u něj stáli, koukali na něj a ono na nás. Bylo to takové rozverné mládě, rochnilo se tam v kaluži svinstva. Jeho oči byly modré a hluboké. Zamyslel jsem se nad svým vztahem k vepřovému masu. Někdo jiný na mém místě by se asi rozhodoval, jestli si ještě někdy vepříka dá, ale já jsem ho slyšel, jak mi do ouška šeptá: Jsem hlavní chod dnešního večera. Mohu vám nabídnout některé partie svého těla?

Obrázek Hromosvodu:

Dnes se vracíme k loupeži z 22.8.

Ukradli Munchův Křik

A teď se podíváme, CO SE STALO V ŘÍJNU

30.10. Oženil se Brouk. Gratulujeme!

29.10. Buď poslaven tento den, kdy jsem vyrazil do ranní mlhy, v pekařství si koupil dvě koblihy a těšil se na první ranní kávu.

28.10. Sváteční den jsem oslavil během na 5km.

11.10. Superman, má to za sebou.

4.10. Turistická kosmická loď Space Ship One dvakrát během dvou týdnů dosáhla oběžné dráhy. Já jsem dvakrát během tří dnů běžel zvlášť dlouhou trasu cca 15km.

5.10. Přepočteno na osobu snědli češi loni 41kg vepřového, 24kg drůbežího a 11kg hovězího masa.

2.10. Za poslední měsíc jsem nepsal Hromosvod, ale koukal na video. Viděl jsem spoustu filmů - lepší: Pontiacem na Měsíc, Život v sedmém nebi, Přízračný svět, Bouchači a bouchačky, Late night shopping a kupodivu s chutí jsem se znovu podíval na celý Titanik, i ty ostatní: Božský Bruce, Švindlíři, Big Fish, Krásná pokojská (kvůli ženě), Good Bye Lenin, Želary, Škola Rocku, Shrek II., Piková Trojka, Jedna ruka netleská, Básníci V. (ty se mi moc nelíbily).

1.10. Lindě Š. se narodil syn Viktor.

Čus Čuft!

Krapítek jsme se odmlčeli. Nevím kde jsme posledně skončili neboť je to hrozně dávno. Ale aspoň jsem nasbíral kopec impulsů a tak se vybodnem na ediční plán a dáme si prostě normálka obídek, než si vzpomenu kde jsem přestal.

Rychlá polívka, celkem. Koupil jsem někde cizrnovou mouku. Myslel jsem si že z ní udělám těstíčko na smažení, ale nevyšlo to. Na to je lepší tzv. hraška, k dostání ve zdravý výživě, nebo i v Tescu. No a teď co s tou cizrnovou moukou? Na másle jsem si osmažil cibuli, mrkev, pokrájené na drobno do zlatova, přihodil jsem dva rozmačkané stroužky česneku, lžíci Vegety, lžičku kari a římského kmínu. Pro ty, co z principu nepoužívají Vegetu, vyrábí se i "čistá" biovegeta nebo zeleninový bujón Würzel bez éček a glutamátu. Zalil jsem základ vodou (přiměřeně), přihodil tři brambory na kostičky, pepř a vařil a vařil. Nakonec jsem to zahustil cizrnovou moukou rozmíchanou v troše vody a provařil. Nakonec trochu sekané petrželky a bylo to. Moc fajn.

Druhý chod - kuře Tabaco neboli Tapaka. To je nářez z Gruzie. Seženeme si jednoporcový kuřátka, prdelky pod kilo a nůžkama jim vystřihneme páteř. Roztáhneme kurčo jako motýlka a paličkou na maso z něj uděláme placku. Natřeme do něj sůl, česnek, chilli (výborná je pasta z mletých feferonů), pepř a grilovací koření a teď pozor: připravíme si pánev s menší poklicí než má být, takže kuře bude zmáčklý pod poklicí fest. Natlačíme kurčo, jak se vejde, buď po jednom nebo naráz. Zatížíme poklici závažím a pečeme 40 minut. V půlce pečení obrátíme. Podáváme s chlebem, jedno kuře na porci, obložené rozkrájenými rajčaty, ochucenými pepřem, česnekem, olejem a zelenou petrželkou.

A jako moučníček takzvaný Kaiseršmorn, neboli Císařský trhanec. Na dvě porce počítám tři vejce - bílky zvlášť, žloutky taky. Na jedno vejce přijde lžíce cukru a lžíce polohrubé mouky. Žloutky vyšleháme s cukrem do pěny, bílek na sníh, vmícháme mouku a kapku rumu, lžíci rozinek a zlehounka promícháme. Na másle upečeme omeletu, po obrácení roztrháme vidličkou na několik kousků. Dopékáme je ze všech stran, pečeme zlehýnka, abychom to nepřipálili. Šmorn podáváme poprášený moučkovým cukrem a politý malinovou šťávou.

Dobrou chuť - čus Čuft!!!