číslo 6, datum vydání: 7.6.2005, ročník:9

Vydání 7.6.2005

Foto týdne

Ochladilo se, zatáhlo, fouká, prší, bouří. Dneska bylo osm stupňů. Co je moc, to je příliš.

Můj počítač

Podle informací serveru Živě se Microsoft rozhodl nenazývat nadále "Můj počítač" mým. V české verzi se přivlastňovací zájmena neprosadila a podle "expertů" se snaha Microsoftu o vytvoření osobního vztahu uživatele k počítači zcela selhala.

Teď si připadám jak měsíčňan nebo jiný mimozemšťan. Jestli jsem za celá léta něco kladně hodnotil na OS Microsoftu, pak to bylo nazvání mého počítače mým počítačem. Přiznávám, zkraje jsem si ho přejmenovával na Nimroda či Béďu, ale posledních několik instalací již konzistentně používám jen "Můj počítač". Právě díky tomu jsem s počítačem (mým) navázal osobní vztah!!! Vždycky to byl můj počítač, ale od té doby, co ho tak Microsoft označil, je tento vztah definitivně stvrzen. Můj počítač schraňuje mé dokumenty, mou hudbu (dobře i cizí), a je zcela personalizován nastavením mého pozadí.

Článek na Živě dále pokračuje: "Vytvoření osobního vztahu k počítači už není v dnešní době obvyklé díky tomu, že se PC stávají běžnou součástí našeho života - televizní přijímače většinou také vnímáme spíše jako kus nábytku než jako osobního přítele s vlastním jménem. Asi bych už také měl svůj počítač Brouček přejmenovat na PC01 nebo něco podobného, neosobního." Nevím jestli to autor myslí ironicky nebo si dělá prdel, ale právě díky tomu, že se PC stává běžnou součástí našeho života, zaslouží si být mým, stejně jako moje televize nebo moje lednička. Uff.