číslo 11, datum vydání: 1.9.2005, ročník:9

Tak nám skončily

Tak nám skončily prázdniny a my se vracíme k pravidelné redakční tvorbě. Pojdˇme se podívat co se o prázdninách stalo:

V okurkové sezóně se média obrátila k tradičně oblíbeným průzkumům

Z výzkumu agentury Mark BBDO vyplývá, že Češi v představách cizinců jsou civilizací nepříliš zasažená země obývaná rázovitými a udřenými vesničany. To hlavní, na co se zmůžeme, jsou věžní hodiny a slunečnicový olej. Jsme neveselí, melancholičtí, neiniciativní, zaostalí a nekosmopolitní. (MFD 4.7.2005)

A ještě jeden průzkum - jak ženy cizinky vidí čechy muže? O českých mužích kolují mezi cizinkami hrůzostrašné historky. Skoro to vypadá, že jde o jakási divá zvířata, řídící se výhradně pudem sebezáchovy a pudem rozmnožovacím. (LN 8.7.2005)

.. a další zprávy:

Podíváme se taky na spoustu fotek

Dnes se podíváme na Tatry zdevastované po zvláštním meteorologickém úkazu. Do Tater totiž vlítlo něco jako tornádo, ale naklopilo se na bok, a jako kombajn kosilo smrkové lesy. Smrková monokultura (navíc ještě přibližně stejně stará) nevydržela. Smrky mají velmi mělký kořenový systém narozdíl od modřínů, které vítr ustály.
Tohle je pohled z okna hotelu na pás popadaného lesa. Zúčastnil jsem se čištění lesa, při kterém naše 130ti členná parta během dvou dnů vyčistila 6ha z 20 000..

Tatry

Přidávám i jeden pohled na hory přes Štrbské pleso, citová záležitost..

Tatry