číslo 1, datum vydání: 1.1.2006, ročník:10

28.6. Poslanec mrhá penězi

Poslanci si ve výběrovém řízení vybírali dodavatele notebooků. O vítězi podle úředníků výběrové komise rozhodlo hlavně to, že počítače, které nabízela firma AutoCont, měly ochranu klávesnice před politím kávou. Za 220 notebooků zaplatí sněmovna Autocontu zhruba 9.9 mil. korun. Za nabídku od firmy Dell by PSP zaplatila asi 4,8 mil. korun.


Tento notebook můžete polít kávou. Má ochranu.

23.6. Před patnácti lety odjeli poslední vojáci sovětské armády

Když před patnácti lety z tehdejšího Československa odjížděl poslední sovětský voják, málokdo si uměl představit, co za odsunem stálo.
Potřeba bylo odsunout bojový arzenál, který tvořilo 1220 tanků, 2505 bojových vozidel a obrněných transportérů, 1218 zbraní dělostřelectva, 77 bojových letounů a 146 bitevních letounů.


Zleva - bojové letouny, obrněné transportéry, naložená vlaková souprava
a všemu přihlížející vojáci sovětské armády.

15.6. MS ve fotbale

Fatální chyby se dopustili pořadatelé právě probíhajícího MS ve fotbale. Na hřiště totiž nechali nastoupit Trinidad proti Tobagu. Hráči se nenechali vyvést z míry a odvedli přátelské vnitrostátní utkání. Angličané, kteří původně proti Trinidadu a Tobagu měli hrát, zůstali stát v zázemí jak zmoklé slepice.
(Dad Trini)


Proti sobě nastoupili hráči Trinidadu v modrém a Tobaga v červeném.

6.6. Existuje bůh?

Pětačtyřicetiletý muž se v kyjevské zoo po provaze spustil do klece, kde byli čtyři lvi. Zul si boty a namířil si to ke zvířatům. "Bůh mě zachrání, pokud existuje," byla jeho poslední slova. Jeden z obyvatelů klece, umístěné na ostrůvku obklopeném betonovými kvádry, po něm okamžitě chňapl a srazil k zemi. Potom mu prokousl krční tepnu.

4.6. ČSSD ve volbách druhá

Rozezlený, prohravší Jiří Paroubek v narychlo svolané tiskové konferenci zpochybnil volby vyhláškou, která stanoví pravidla pro vytápění, dodávku a rozúčtování teplé vody.
Letošní volby si můžete připomenout ve volebních spotech.

17.5. Matrix přichází

Biologický virus může sám vyrobit baterie!

Tým bioinženýrů z MITu popsal v časopise Science virus, který na sebe „balí“ kovové atomy. Takto vzniklé struktury se navíc skládají do požadovaných tvarů. Řetěz virů obalených vrstvičkou kovu není neutrální, ale nese elektrický náboj - a může tedy fungovat jako elektroda. Týmu na MITu se pod vedením Angely Belcherové zatím podařilo připravit anodu. Podrobnosti zde. Nebo přirozeně v časopise Science.

16.3. Kulturní zážitky za měsíc březen..

..pro mě představují Šifra mistra Leonarda, ze které jsem dozvěděl, že na obraze mistra Leonarda je Máří Magdalena, která normálně žila s Ježíšem, měla s ním děti, a rod Merovejců přežil dodnes a realizuje akční scény na obou stranách kanálu La Manche.

Na druhý zážitek se zatím chystám. Jde o film Zkrocená hora. Čekám odkud přijde, ale zatím jsem jen četl názory. MFD 11.3.2006, Milan Vodička: Gayové Tenkrát na západě:
"V roce 1948 zveřejnil sexuolog Alfred Kinsey studii o venkovské homosexualitě, v níž došel k závěru, že starší muži na západě Ameriky přiznávali významné množství sexuálních kontaktů s jinými muži. Říká se například, že Butch Cassidy a Sundance Kid k sobě měli blíž, než mívali pistolníci.. A také Billy the Kid a další známí westmani. Člověk se až zdráhá tu svatokrádežnou myšlenku vyslovit, ale co kdyby Vinnetou a jeho bratr Šárlí.."

12.3. Družice

Evropská raketa Ariane-5 úspěšně vzlétla v noci na dnešek z kosmodromu Kourou v jihoamerické Francouzské Guyaně a vynesla na oběžnou dráhu dva satelity. Ty mají pomoci Evropě v telekomunikační a vojenské oblasti.

Revoluční sonda Mars Reconnaissance Orbiter začala kroužit kolem Marsu. Satelit je vybaven přístroji, které by mu měly umožnit zaslat na Zemi desetkrát víc dat, než kolik se zdařilo všem předchozím sondám dohromady.

Vědci našli vodu v kapalném stavu na Saturnově měsíci. S pomocí sondy Cassini, která se pohybuje v blízkosti prstencové planety, se vědcům podařilo získat důkaz, že vodu chrlí gejzíry na měsíci Enceladus, který je jinak pokryt ledem.

17.2. Sport zabíjel

Dvě neštěstí se stala ve středu v Děčíně v souvislosti s olympijským děním v italském Turíně (IDnes).

Viceprezident Cheney nastřílel do přítele 200 broků (Novinky).

3.2. Už jsem zase nemocnej a čtu Harryho Pottera.

Jak vařili lektvary

"Ještě jste nám neřekl, co je támhleto, pane profesore," ozval se Ernie Macmillan a ukázal na malý černý kotlík na Křiklanově stole. Lektvar v kotlíku vesele bublal a šplouchal; měl barvu roztaveného zlata a velké kapky vyskakovaly nad hladinu jako zlaté rybičky, ani trocha však nevyšplíchla mimo kotlík.

"Je to tekuté štěstí," vydechla rozechvěle Hermiona. "Udělá z vás šťastlivce!"

"Vy jste se ho někdy napil, pane profesore?" zeptal se s nesmírným zaujetím Michael Corner.

"Dvakrát v životě," odpověděl Křiklan. Poprvé ve čtyřiadvaceti letech a podruhé v sedmapadesáti. Dvě polévkové lžíce při snídani. Dva dokonalé dny."

Zasněně se zahleděl kamsi do dáli. Ať už to jen hraje nebo ne, pomyslel si Harry, působí opravdu přesvědčivě.

1.3. Legendární automobilka Moskvič zkrachovala

23.1. Českým Internetem koluje ten nejlepší vtip o blondýnách..

.. jaký jste kdy slyšeli. Klikněte zde.

17.1. Sondu New Horizons k Plutu vyšle dnes NASA.

K cíli dorazí za devět let. A má pěkně našlápnuto, neboť kolem Měsíce prosviští za devět hodin a k Jupiteru se dostane už za rok.

16.1. Devětatřicetiletý horník Danuts Puscau, který zahynul..

..při sobotním důlním neštěstí v Rumunsku, vyhrál v loterii 1,6 mil Kč. V dolech zůstal proto, aby měl odpracováno dvacet let, což by mu zajistilo vyšší důchod. "Nikdy jsem na svého manžela netlačila, aby zanechal práce.", řekla vdova po zemřelém. (MFD)

15.1.2006 Los Angeles - Na Zemi se dnes před polednem vrátila sonda Stardust,

která sedm let sbírala ve vesmíru mezihvězdný prach. Unikátního výzkumného projektu se mohou zúčastnit i laici. Vědci nyní potřebují dobrovolníky, kteří by se probírali miliony snímků gelu a pomohli jim tak najít několik desítek drobných zrníček prachu.
Registrovat se můžeš zde.

1.1.2006 Happy New Year

Hromosvod přeje všem svým přívržencům šťastný a veselý Nový rok!

Současně děkujeme všem za jejich přání:
- zdraví jsme
- milujeme se
- štěstí máme
- peníze nepotřebujeme
- asi se zase budeme mít ještě líp než loni
- a stále se máme na co těšit

Zduř!