Hromosvod je týdeník určený pro popularizaci a šíření informací z oborů médií, astronomie, sociologie, politologie, fyziky, chemie, biologie, filozofie a náboženství.

Redakce:

-xhr- - jeden z duchovních otců listu. Jeho jméno je s týdeníkem úzce spjato. Narodil se v Praze, aby pak prožil dvacet let v poetickém údolí Kročehlav na Kladně. Vystudoval VŠE, kde se také ze zoufalství vrhl na publikační činnost. V současné době se věnuje rodině.

Ralph Lutke - redakční enfan terrible. Nalezen na schodech motolského krematoria v košíku spolu se svým dvojčetem Květoněm Zahájským. Ranné mládí strávil v dětském domově, odkud byl administrativním omylem záhy poslán na převychování do Německa. Pěstounům utekl a jako mladistvý se potloukal po česko-německém pohraničí, kde se živil drobnou kriminalitou, později neúspěšně zkoušel vybudovat kariéru gigola. Krátce působil jako striptýzový tanečník ve skupině Chaprál, kde se znovu setkal s Květoněm a v rámci pokusu o začlenění do společnosti byl přizván do redakce Hromosvodu. Občasná recidiva špatných návyků je příčinou nepravidelnosti výskytu příspěvků na stránkách Hromosvodu.

Karel Vantoch - zhýralec, zkrachovanec, živel. Narodil se v Praze, vyrůstal v Karlíně. Na gymnáziu se začal věnovat počítačům. Programoval v jazyce Basic a Pascal. Jeho kariéra uvízla ve Visual Basicu, jehož makry se živí dodnes. Schovává se v teplé kanceláři nadnárodní korporace. Karel letos prožívá svá "kristova léta".

Květoň Zahájský - vyrůstal nejprve v Praze, později se přestěhoval na Kladno. Bohém, bonviván, občas nesmělý, jindy průbojný. Ačkoliv pacifista, živí se prodejem cínových vojáčků a dřevěných zbraní po poutích a historických trzích. Na koncertě skupiny Chaprál před lety poznal své ztracené dvojče Lutkeho (podle mateřského znaménka na penisu) a od té doby často lituje, že raději tenkrát nezůstal doma. Milovník filmu a opery, vína, žen a zpěvu. Fotograf amatér, turista a cyklista.

Jan Jetel - hubeňour, poeta, intelektuál. Narodil se v Praze, bydlí na Starém Městě. Janovi je 23 let a stále se hledá. Je absolutně mimo realitu. Velice půvabné slečně dokáže do rána v baru vyprávět o Kantově kritice čistého rozumu, totálně ji znudit a nechat si ji odejít.

Čuft - sentimentální nedouk, zoufalec, gastroromantik, nesmělý extrovert s širokou paletou zájmů. Jeho mottem je: "Láska prochází žaludkem - láska je Bůh = Bůh prochází žaludkem". Počat na neznámém místě podnapilým kuchařem, narozen v Praze, vyrůstal na Kladně. Dlouho se hledal, až se nakonec úplně ztratil. Poté co se ozvalo volání otcovy alkoholem ředěné krve, stal se kuchařem. V současné době ohromuje svými nevšedními gastronomickými eskapádami. Má ženu, dítě, další na cestě. Ke spolupráci byl donucen poté, kdy mu bylo oznámeno, že jeho žena a dcera jsou drženy na neznámém místě a pokud nenapíše alespoň jeden příspěvek měsíčně, budou mu neprodleně navráceny.

Kontaktovat nás můžete na adrese hromosvod zavináč hromosvod.cz

(c) 1996 - 2007

Spřátelené stránky: Hanušovo, Broukovo, Kočkostránky, Temnet, xhromovo.